Apr 2010 - more in events.worldofo.com | |||||||||||||||
23.04 | - | 25.04 | Uppsala Möte | Sweden | Uppsala | ||||||||||
24.04 | - | 25.04 | FinnSpring2010 | Finland | Rauma | ||||||||||
24.04 | - | 25.04 | 29. Memorija "Cika Dusko Jovanovic" | Serbia | Ljig | ||||||||||
24.04 | - | 25.04 | Jouth and junior O-event 2010 | Germany | Deggendorf | ||||||||||
24.04 | - | 25.04 | holland-ol 2010 | Netherlands | Breda | ||||||||||
24.04 | Lørdagskjappen 2010 | Norway | Moss | ||||||||||||
24.04 | Bjugn 2-dagers sprint | Norway | Bjugn | ||||||||||||
24.04 | FinnSpring | Finland | Helsinki | ||||||||||||
25.04 | Nationale Sud Est | France | |||||||||||||
25.04 | Igtisa 2010 | Lithuania | Siauliai | ||||||||||||
25.04 | Bjugn 2-dagers lang | Norway | Bjugn | ||||||||||||
25.04 | FinnSpring Relay | Finland | Helsinki | ||||||||||||
27.04 | Kveldsorientering 7: OCC – løp 3 | Norway | Årvoll skole | ||||||||||||
28.04 | Mjøs-o | Norway | Lillehammer | ||||||||||||
28.04 | Kveldsorientering 8: Begynnerkurs 18.30-20.30 | Norway | IFEs kantine, Kjeller | ||||||||||||
28.04 | Kveldsorientering 9: OSI/Geoform onsdagsløp | Norway | Østernvannsvingen | ||||||||||||
28.04 | Yökuppi 3 (Live) | Finland | |||||||||||||
29.04 | - | 02.05 | «Cupa Variant 5», 2010 (WRE) | Bulgaria | Targovishte | ||||||||||
29.04 | Kveldsorientering 10: OBIK – R/O | Norway | Østmarksetra | ||||||||||||
30.04 | Elitserien | Sweden | |||||||||||||
30.04 | - | 02.05 | Ilves-3 | Estonia | Võru | ||||||||||
30.04 | Elitserien sprint (Live) | Sweden | Norrköping, Östergötland | ||||||||||||
30.04 | Marijampolė Open | Lithuania | Marijampolė | ||||||||||||
May 2010 - more in events.worldofo.com | |||||||||||||||
01.05 | - | 02.05 | Eco-Endurance Challenge | Canada | Halifax, Nova Scotia | ||||||||||
01.05 | - | 05.05 | Asian Orienteering Championships | Japan | Nagoya | ||||||||||
01.05 | All-Russia Competition Sintez Cup | Russia | |||||||||||||
01.05 | - | 02.05 | rand' orientation des pèlerins | France | Montpellier 34000 France | ||||||||||
01.05 | - | 03.05 | British Championships and UK Cup Final | Great Britain | Stafford | ||||||||||
01.05 | - | 03.05 | Grand Prix Mazowsza | Poland | Brok | ||||||||||
01.05 | 10Mila Herrar (Live) | Sweden | Finspång, Östergötland | ||||||||||||
01.05 | 10Mila Damer (Live) | Sweden | Finspång, Östergötland | ||||||||||||
01.05 | - | 02.05 | 4th 3ANGLE ORIENTEERING | Croatia | Varazdin | ||||||||||
04.05 | Kveldsorientering 11: OCC – løp 4 | Norway | Tekn museum/ Kjelsås st | ||||||||||||
05.05 | Kveldsorientering 12: Foll-o løp 1 - OBIK | Norway | Prinsdal idrettspark | ||||||||||||
05.05 | Kveldsorientering 13: OSI/Geoform onsdagsløp | Norway | Østmarksetra | ||||||||||||
06.05 | Kveldsorientering 14: OBIK – R/O | Norway | Lørenskog stasjon? | ||||||||||||
08.05 | Hungarian Night Orienteering Championship | Hungary | Ruzsa | ||||||||||||
08.05 | Turkish Orienteering Championship | Turkey | |||||||||||||
08.05 | - | 09.05 | Hatter's Return 2-Days | USA | Danbury, Connecticut | ||||||||||
08.05 | - | 09.05 | UK Overnight /Day Relays: HARVESTER | Great Britain | Tunbridge Wells , Kent | ||||||||||
08.05 | - | 09.05 | Italian Middle Championship | Italy | Subiaco - Roma | ||||||||||
08.05 | - | 09.05 | II LSF MTBO | Estonia | Keiila | ||||||||||
09.05 | Maccabi Cup | Hungary | Ruzsa | ||||||||||||
09.05 | Memorijal Stipice Mesića - Ačka | Croatia | Zagreb | ||||||||||||
09.05 | Vårløpet | Norway | Oslo | ||||||||||||
10.05 | P3 Orienteringskarusell Romerike | Norway | Lillestrøm, Oksefjell | ||||||||||||
11.05 | Kveldsorientering 15: OCC – løp 5 | Norway | Skøyen skole | ||||||||||||
12.05 | Kveldsorientering 16: OSI/Geoform onsdagsløp | Norway | Sognsvann sydvest | ||||||||||||
13.05 | Prisma-rastit | Finland | |||||||||||||
13.05 | Sprint-SM (Live) | Sweden | Karlstad, Värmland | ||||||||||||
13.05 | NM sprint | Norway | Levanger | ||||||||||||
15.05 | Norwegian EOC Selection - Middle | Norway | Levanger | ||||||||||||
15.05 | Elitserien långdistans (Live) | Sweden | Arvika, Värmland | ||||||||||||
15.05 | - | 16.05 | SA Sprint Champs and Gauteng Champs 2010 | South Africa | Pretoria | ||||||||||
16.05 | Craft-cup | Norway | Levanger | ||||||||||||
16.05 | Elitserien Arvika | Sweden | |||||||||||||
16.05 | Elitserien medeldistans (Live) | Sweden | Arvika, Värmland | ||||||||||||
16.05 | Kvist-Kvaset | Norway | Ås | ||||||||||||
18.05 | Kveldsorientering 17: AB løp 1 – OBIK | Norway | Asker | ||||||||||||
19.05 | Kveldsorientering 18: OSI/Geoform onsdagsløp | Norway | Langsetløkka | ||||||||||||
20.05 | Kveldsorientering 19: NK løp 1 – OBIK | Norway | Bogstad badeplass N | ||||||||||||
20.05 | Kveldsorientering 20: Raumar-o-karusell | Norway | Kulsrud Skiskytterstadion | ||||||||||||
21.05 | - | 24.05 | 33rd International Ostsee Orienteering race | Germany | Heringsdorf | ||||||||||
22.05 | - | 23.05 | O'bivwak | France | la Chapelle en Vercors | ||||||||||
22.05 | - | 24.05 | 3 Days of Belgium | Belgium | Sankt Vith | ||||||||||
22.05 | - | 23.05 | Baltic Cup 2010 | Poland | Wejherowo | ||||||||||
22.05 | Czech cup - sprint | Czech Republic | Brno | ||||||||||||
22.05 | Baltic Championchip | Estonia | |||||||||||||
22.05 | - | 24.05 | Pinseløp in Kongsberg | Norway | Kongsberg |
Add new event
See more events in events.WorldofO.com calendar